Kadunud peegel / Потерянное зеркальце

29. mai / kell 19:00
Alexela Kontserdimaja


Aleksandr Gudkov, Aleksandr Pal, Musja Totibadze, Marina Vassiljeva ja Jevgenia Borzõhh, Kirill Ivanov, Stanislav Astahhov (bänd Samoe Bolshoe Prostoe Chislo) esitlevad: 29. mail toimub Alexela kontserdimajas muusikaline etendus „Kadunud peegel“, mis on täis nalja, maagiat ja lootust. 

Tegemist on muinasjutulise etendusega täiskasvanutele ja lastele, mis räägib käsipeegli seiklustest, millel on käepidemel täheke. Peegel pääseb varaste ja hulkurite eest, peab vestlusi suure seinapeegliga ja merineitsi-professoriga ning satub sukelduja-linnu kätte vangi, leides end alati kõige ootamatumatest kohtadest. Ja muidugi on peeglil võluvõimed: ta peegeldab rõõme ja muresid, meeleheidet ja lootust, tagasilükkamist ja armastust ning aitab selle omanikel näha suurte ja võimatute soovide täitumist – kasvõi lendu kosmosesse. 

Oma reiside ja seikluste käigus õpivad Peegel ja publik palju uusi asju enda ja ümbritseva maailma kohta – nad leiavad šokolaadist loomaaia, viinerist ridiküli, kassipoegadest aednikud ja palju muud. Ja kõige tähtsama tõe – sa ei pea olema maagiline, et sinuga juhtuks midagi maagilist! 

Kogu lavastuse tegevus rullub lahti Pavel Peppersteini illustratsioonidega videodekoratsioonide taustal. Pavel Pepperstein on kirjanik ja kunstnik, kelle loomingu ainetel see etendus on loodud. 

Etenduse sürrealistlikud ja „väga tähttähelised“ kostüümid on loonud mitmest riigist pärit meeskond kunstnike Maria Levina ja Polina Gretško juhtimisel. Muusika etendusele „Kadunud peegel“ kirjutas bänd SBPC – see on samanimelise audiomuinasjutu kuulajatele tuttav materjal, aga sisaldab ka spetsiaalselt etenduse jaoks loodud muusikat. Seda esitavad lavastuses artistid elavas ettekandes. 

Etendus toimub vene keeles. Piletid müügil Piletilevis.


29 мая / 19:00
Alexela Kontserdimaja


29 мая на сцене Концертного дома Alexela – Александр Гудков, Александр Паль, Муся Тотибадзе, Марина Васильева, а также Евгения Борзых, Кирилл Иванов и Станислав Астахов (группа «Самое большое простое число») представят полный веселья, волшебства и добрых надежд музыкальный спектакль «Потерянное зеркальце». 

Это сказочное представление для взрослых и детей (от 6 лет) о приключениях ручного зеркальца с осколком звезды на рукоятке. Оно ускользает от воров и бродяг, ведет беседы с Трюмо и Русалкой-профессором, попадает в плен Птицы-ныряльщицы, всегда оказываясь в самых неожиданных местах. И, конечно же, зеркальце волшебное: оно отражает радости и переживания, отчаяние и надежду, отторжение и любовь, и помогает своим обладателям увидеть осуществление больших и невозможных желаний – даже полета в космос. 

За время своих странствий и приключений Зеркальце и зрители узнают много нового о себе и окружающем мире – о существовании шоколадного зоопарка, сосисочного ридикюля, котят-садовников и многое другое. И главную истину – необязательно быть волшебным, чтобы с тобой приключилось что-то волшебное! 

Все действие постановки развернется на фоне видео декораций с иллюстрациями Павла Пепперштейна, писателя и художника, по мотивам произведения которого создано это представление. 

Костюмы для спектакля, сюрреалистичные и «очень буквальные», создавала команда из нескольких стран под руководством художников Марии Левиной и  Полины Гречко. Музыка к «Потерянному зеркальцу» написана группой СБПЧ – это знакомый слушателям одноименной аудиосказки материал, а также композиции, созданные специально для спектакля. Они будут исполнены артистами постановки вживую. 

Билеты в продаже в Piletilevi.